سرج ارستر فتوولتاییک

سرج ارستر فتوولتاییک در سیستم های انرژی خورشیدی (سولار) به منظور حفاظت تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی (مانند اینورتر، سیستم های اندازه گیری، کنترل و ارتباطات) در برابر انواع اضافه ولتاژهای گذرا ناشی از صاعقه و سوییچینگ بکار می روند. در واقع سرج ارستر فتوولتاییک در تاسیسات سیستم های سولار یک راه تخلیه جریان سرج یا صاعقه به سمت زمین ایجاد می کنند یا به عبارتی همبندی ایجاد می کند.

تاسیسات و پنل های سیستم فتوولتاییک همواره در معرض برخورد صاعقه و اضافه ولتاژهای ناشی از سوییچینگ (سرج) می باشند که باعث سوختن و کاهش طول عمر تجهیزات فتوولتاییک می شوند. استفاده از صاعقه گیر و سرج ارستر متناسب برای هر قسمت، ریسک خطر و از بین رفتن تجهیزات را برطرف می کند.

سرج ارستر در سیستم های فتوولتاییک در دو قسمت AC ، DC و همچنین در صورت موجود بودن خطوط دیتا، سرج ارستر دیتا نیز بکار می رود. سرج ارستر در قسمت AC با توجه به تحلیل ریسک و استانداردهای موجود می تواند یکی از انواع سرج ارسترهای کلاس 2+1، 2 باشد و در قسمت خروجی اینورتر نصب می شود. در قسمت DC نیز با توجه به ولتاژ DC خروجی پنل ها، جریان نامی سرج و تحلیل ریسک، یکی از انواع سرج ارسترهای DC کلاس 2+1 و یا کلاس 2 می تواند انتخاب گردد. مکان نصب این سرج ارسترها بین ماژول های پنل و اینورتر است. خطوط دیتای موجود در این تاسیسات نیز باید توسط سرج ارسترهای مخصوص به خود (سیگنالینگ، کابل شبکه و...) تحت حفاظت قرار بگیرند. مدار ارسترهای DC فتوولتاییک به صورت Y شکل بوده که شامل یک زوج سیم DC متصل به ماژول های وریستوری به منظور کاهش ولتاژ سرج و ماژول زمین برای برای انحراف جریان سرج به سمت سیستم ارتینگ می باشد. لازم به ذکر است ارسترهای فتوولتاییک نیز به صورت موازی متصل می شوند. سرج ارسترهای AC نیز در ساختار مدارت 3+1 (سه فاز +نول)، سه فاز توسط وریستور به کابل نول و کابل نول توسط اسپارک گپ به هادی حفاظتی PE متصل است.

سرج ارسترهای فتوولتاییک OBO در رنج ولتاژهای 600 ولت و 1000 ولت در کلاس 2 و رنج ولتاژ 600 ولت ،900 ولت و 1500 ولت در کلاس 2+1 موجود می باشد.

از ویژگی های برجسته سرج ارستر فتوولتاییک OBO به موارد زیر می توان اشاره نمود:

  • ظرفیت تخلیه جریان صاعقه تا 30 کیلوآمپر و سرج تا 50 کیلوآمپر
  • ولتاژ حفاظتی پایین
  • زمان پاسخگویی سریع
  • دارای نشانگر خرابی تجهیز
  • طول عمر بالا
  • ماژولار (قابلیت تعویض هر پل)
  • کیفیت بالا در ساخت (دارای نشان تست VDE آلمان)
  • دارای ضمانت نامه 5 ساله

شرکت PTS نماینده رسمی فروش محصولات OBO BETTERMANN آلمان در ایران، انواع خدمات مشاوره، طراحی، نصب، اجرا و فروش سرج ارسترهای OBO را ارائه می دهد.

  • فیلتر
contact1 سرج ارستر فتوولتاییک
contact-us سرج ارستر فتوولتاییک

با IranOBO در تماس باشید

علاوه بر خدمات به مشتریان، خدمات ما در سایت با مشاوره و کمک است.
رویکرد
تماس با ما
درباره IranOBO

آدرس دفتر مرکزی:

تهران. خیابان پاسداران. بوستان ۷ شماره ۱۶۷ واحد ۴۰۴

شماره های تماس:

021-26656470
021-26656477

شماره موبایل:

0910-6800150

آدرس های ایمیل:

کارشناس بازاریابی و فروش: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کارشناس فنی و فروش: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید